Про нас

11 505

Рукопашний бій Ніппон Кемпо

Удар ногойНіппон кемпо (Нихон кемпо)( (jp:日本拳法)) – сучасний синтетичний вид єдиноборств, що базується на традиційних японських напрямках кемпо: карате, дзю-дзюцу, дзюдо, айкідо та інших, і який  також увібрав у себе найкращі напрацювання з англійського та тайського боксу, вільної (французької) боротьби та різних практик боротьби зі зброєю (армійського рукопашного бою): ударною, холодною та вогнепальною. Ніппон Кемпо – жива, відкрита система рукопашного бою, яка швидко вбирає в себе будь-які нові ефективні прийоми бою з інших видів єдиноборств, постійно розвивається і вдосконалюється. Рукопашний бій Ніппон Кемпо – перший у світі стиль ММА (Mixed Martial Arts) – змішаних єдиноборств. Вже понад 80 років цей стиль рукопашного бою використовується в системі армійської, поліцейської підготовки в Японії, а також спецпідрозділами, такими як Kidotai (японський аналог SWAT)

Духовні практики  Ніппон Кемпо

Рукопашний бій Ніппон Кемпо – це не тільки єдиноборство, а й система духовного вдосконалення та фізичного виховання людини. Тому що Ніппон Кемпо базується на японському Будо (на бойових мистецтвах), духовной основой Ніппон Кемпо є Бусідо (кодекс самурая). Поєднання найефективніших традиційних та сучасних прийомів рукопашного бою з практикою військового духовного виховання Бусідо дає унікальний сплав бійцівських якостей людини, яка практикує цей вид єдиноборств.  Докладніше Бойовий дух

Бойове мистецтво Ніппон Кемпо

За своєю природою японський рукопашний бій Ніппон Кемпо – це не вид спорту, а військове мистецтво, яке створене для використання в реальному ближньому бою. Засновник Ніппон Кемпо Саваяму Масару заклав у цю систему рукопашного бою основні принципи, які перетворюють її на ефективну систему підготовки бійців-рукопашників:

 • Відсутність вагових категорій. У реальному житті ніхто не б’ється з урахуванням зрісту чи ваги. Такий принцип рукопашного бою мимоволі змушує кожного бійця виробляти свій власний неповторний почерк бою, який властивий йому, виходячи з його власних фізичних кондицій.
 • Повний контакт. Куміте (поєдинок) здійснюється лише у повний контакт. Це привчає бійців завжди використовувати всю накопичену фізичну силу та проводити удари та прийоми на повну силу та не стримувати себе.
 • Дозволено все. Дозволено удари у всі вразливі місця тіла людини, у тому числі в обличчя та пах. У цьому бою людина, яка має таку практику, проводить удари впевнено і без вагань, що призводить до беззастережної перемоги.
 • Повна безпека поєдинку. У Ніппон Кемпо використовується спеціальне захисне екіпірування – богу, використання якого знижує травматизм єдиноборства практично до нуля. Її основу складають:
  • захисний шолом, що повністю закриває обличчя (мен),
  • обладунки на груди, живіт та боки (доу),
  • спеціальні боксерські рукавички куробу, які дозволяють робити захоплення та больові контролі
  • раковина на пах
Застосування захисного екіпірування разом з практикою постійних спарингів дозволяє отримувати практичні навички рукопашного бою без страху заподіяти противнику каліцтво або самому отримати шкоду для свого власного здоров'я.
 • Змішана техніка. Дозволено ударну, кидкову і техніку больових контролів – практично без будь-яких обмежень.
 • Велика кількість вільних поєдинків. У Японії нормальним вважається, якщо той, хто навчається, проводить протягом року 200-300 поєдинків тільки на змаганнях різного роду. В Україні, зважаючи на відсутність такої кількості турнірів, практикуються багаторазові спаринги серед учнів.

Основна концепція Ніппон Кемпо виглядає так:

«Через практику Ніппон кемпо, тренуючи розум і тіло, прагнучи самодисципліни, Ви можете зробити свій внесок у процвітання нації та суспільства та гармонію у всьому світі».

Кемпо в процесі тренувань і занять робить учня кращим і сильнішим за будь-яку підготовлену в іншій системі людину. Заняття рукопашним боєм Ніппон Кемпо з одного боку дозволяють досягати спортивних результатів (підвищувати майстерність), а з іншого боку сприяють успіху людей в інших видах життєдіяльності (навчання, професійне вдосконалення, у звичайному побуті). Завдяки тому, що японський рукопашний бій розвиває не тільки фізичні якості, а ще й дух, вік та стать не є серйозною перешкодою для досягнення вершин у Ніппон Кемпо. На турнірах та в залах, часто можна помітити літніх чоловіків та жінок, які легко та успішно проводять поєдинки проти молоді.

Система навчання рукопашному бою Ніппон Кемпо

Система навчання побудована на простому та зрозумілому принципі здобуття кваліфікації від новачка до майстра. Почавши навчання, вже на перших заняттях, учень чітко зможе зрозуміти, які навички він матиме через місяць занять, через півроку, через рік і як можна з простого новачка перетворитися на майстра чи інструктора. Спочатку учень готується за  “Програмою для початківців”, яка розрахована на 5 місячний термін навчань із розрахунку трьох відвідувань на тиждень. Після закінчення програми учень матиме базові технічні навички рукопашного бою Ніппон Кемпо і зможе постояти за себе в будь-якому рядовому вуличному конфлікті.

Рукопашний бій Ніппон Кемпо у Києві та Україні

У 2011 році була створена Українська Асоціація Ніппон Кемпо (U.N.K.A. – Ukrainian Nippon Kempo Association). За підтримки майстра Гокі Кенуя вона увійшла до складу всесвітньої організації Ніхон-Кемпо-Кай (Осака). Президентом U.N.K.A. став сенсей В’ячеслав Журавльов (чорний пояс, 3 дан).

Ниппон кэмпо Украина
Президент U.N.K.A. Вячеслав Журавлев и Мастер(шихан) Хидео Дойя  – открытие ассоциации Ниппон Кэмпо в Украине, 2011год

Представники українського Ніппон Кемпо постійно беруть участь у престижних міжнародних турнірах за цим стилем єдиноборств. Восени 2016 року представники U.N.K.A. вперше взяли участь у Сиай (Відкритому Чемпіонаті) Ніппон Кемпо в Осаці. С цього часу кожен рік аж до 2020 року включно Ніппон кемпо Україна виставляла свою команду на Сиай Ніппон Кемпо в Японії. Нажаль, в 2021 році Сиай  у Японії не відбувся через коронавірус.

Учні відвідують семінари та тренінги у провідних майстрів самозахисту Японії, США, Великобританії, Франції, Італії, Німеччини.

З метою популяризації рукопашного бою для новачків або тих, хто цікавиться Ніппон Кемпо, щонеділі в Києві проводяться ознайомчі безкоштовні семінари-тренінги, які проводять провідні українські майстри Ніппон Кемпо. Розклад та теми  безкоштовних семінарів з рукопашного бою можна подивитися тут.

Чого Ви навчитеся?

Займаючись у школі Ніппон Кемпо Ви:

 • оволодієте практичними навичками ефективного самозахисту та самооборони без зброї, зі зброєю та з використанням підручних засобів проти беззбройного чи озброєного супротивника;
 • позбавитесь страху бійки;
 • закінчіте поєдинок з власними мінімальними втратами, завдавши максимальної шкоди нападникам;
 • перетворите своє тіло на зброю, яка буде з Вами завжди;
 • вашим навичкам і вмінню багато хто буде заздрити;

У Ніппон Кемп дуже часто кажуть: «Знайти себе неможливо – себе можна тільки створити!»

Ніппон Кемп допомагає створити себе!

 

Ниппон кэмпо – японский рукопашный бой в Украине, расписание тренировок, видео боев и соревнований, занятия по самозащите и самообороне с оружием и без оружия