Мотузка в самозахисті

Мотузка. Основи застосування мотузки у системі самооборони

Верьовка1

У кожного народу, в кожній державі, з моменту появи мисливців і рибалок, люди почали використовувати мотузку в полюванні та побуті. Мотузку використовували не тільки у повсякденному житті, а й у полюванні, і після нього. Мотузка використовувалася при лові дичини, яку полонили, фіксували, підв’язували і обробляли з її допомогою. У конфліктних ситуаціях, у війнах замість дичини виступав ворог чи злочинець, якого також як і дичину ловили, полонили і пов’язували. Поступово мотузка стала незамінним підручним засобом у мистецтві самооборони та самозахисту.

Однак, тільки в Японії мотузка і робота з нею, мистецтво полону стало справжньою наукою під назвою 捕虐贸术 («торі-нава-дзюцу») або 捕谩 术术(«ходзьо-дзюцу») . Навчання цього мистецтва стало частиною бойової підготовки самураю, а службовці поліції низького рангу проходили навчання базовим прийомам ходзьо-дзютсу під керівництвом старших офіцерів зі стану самураїв.

У неділю, 11 жовтня 2015 року у спорткомплексі «Сокіл» пройшов тренінг на тему «Основи застосування мотузки в системі самооборони».

Були розглянуті такі питання:

  • Основні техніки зв’язування мотузкою,  палицею та підручними предметами,  на неї схожими (шарф, ремінь, краватка, шнурки).
  • Мотузка. Продемонстровано методи підпорядкування та контролю противника, а також блокуючі захисні дії мотузки від ударів руками та ногами та від різних видів зброї.
  • Розглянуто тактико-технічні принципи дії за допомогою мотузки. Звільнення від зв’язування та як не дати себе зв’язати.